cartoony.pl

cartoony.pl

jakie prawdy glosza bajki krasickiego

jakie prawdy glosza bajki krasickiego

Kompostowanie zmniejsza ilość odpadów i poprawia glebę, ale nie wszystko należy w kompoście. Generalnie, elementy, które zostały, czy też wynikały z czegoś wcześniej dzienny (rośliny lub zwierzęta) mogą być kompostowane, ale to nie zawsze jest tak cięte i suche. Jeśli wziąć pod uwagę kompostu jako część łańcucha pokarmowego, będziemy chcieli, aby zapobiec przedostawaniu się patogenów, chwastów, toksyny i materiały nie ulegające biodegradacji. Poniżej przedstawiamy 11 rzeczy, aby utrzymać się na stosie w domu.

Człowiek i zwierzę odpadów – Odpady z ludzi i zwierząt jedzenie mięsa (w szczególności psów i kotów) może zawierać szkodliwe patogeny, które mogą przetrwać proces kompostowania. Przechowywać odpady kota ze swojego kompostu ze względu na możliwość zakażenia toksoplazmozą, pasożyty niebezpieczne dla kobiet w ciąży i ich płodu i obniżoną odpornością ludzi. Lepszym rozwiązaniem jest stratą fermentacyjnej domowych takich jak Doggie Dooley, ale należy go zainstalować z dala od roślin spożywczych. Obornik pochodzący od zwierząt roślinożernych (kóz, owiec, lam, królików, itp) jest doskonałym dodatkiem do kompostu, ponieważ dodaje zastrzyk drobnoustrojów i azotu, a nawet lepiej, gdy miesza się z jakimś węglowego ściółką, taką jak słoma. Szacunek, że obornik może zawierać organizmy chorobotwórcze, więc należy umyć ręce po zakończeniu budowy stos.

Trociny lub wióry z ciśnieniem traktowane, barwione, wykończone lub malowane drewno – Starsze ciśnienie impregnowane drewno zawiera arsen i inne toksyny, na pewno nie chcą w swoim kompostu. impregnowane drewno ciśnienia, który pojawia się na zielono prawie na pewno ma arsen. Drewno wykończenia, farb i plam zawierają syntetyczne substancje chemiczne, które powinny być przechowywane w stos.

Mięso, nabiał i tłustych (być może) – nie jest to, że mięso i nabiał nie zepsuje, ale kiedy nie może być zapach w wyniku czego więcej dzikich zwierząt na całym stosie, niż chcesz.

– autor artykułu